Directindustry

Tapak kapatma makinesi ile pp, pvc veya pet ile üretilmiş kaplarınız üst folyo / tabak kapama filmi ile kapatarak ürünleriniz kolay ve sağlam bir şekilde paketlenir. Kapatılan tabaklar kesinlikle sızdırmaz. Bu sayede ürünlerinizi daha hijyenik ve güvenilir bir ortamda müşterilerinize sunmuş olursunuz.

Gıda ve sunum şekillerinin market raflarında sürekli artması tabak ve malzemelerine olan talebin de artmasına sebep olmaktadır. Bu noktada tabak kapatma makinelerine olan ihtiyaç hergeçengün artmaktadır. Genel olarak; otomatik tabak kapatma makinesi, yarı otomatik tabak kapatma makinesi ve manuel tabak kapatma makinesi olmak üzere 3 çeşidi olduğunu söyleyebiliriz. Bunların dışında vakumlu, gazlı , tabak değiştirmeli gibi özellikleriyle birbirinden ayrılan modelleri de bulunmaktadır.

Tabak kapatma makinesi, daha çok taze ve pişmiş gıda ürünlerini taze tutmak ve paketlemek için kullanılmaktadır. Bu makinalarda gıda ürünlerini daha uzun süre taze tutmak için uygun yapıda gıda gazı kullanılabilir ve yüksek hassasiyetle ayar yapılabilir. Başlıca kullanım alanları; peynir ve süt ürünleri, hazır yemek üretimi, su ürünleri, taze et mamülleri, işlenmiş et mamülleri, tavukçuluk ürünleri, deniz mahsülleri, fast food ürünleri, unlu mamüller, taze meyve ve sebzeler, tıbbi gereçler, tüketici ürünleri ve endüstriyel bileşenler şeklinde sıralanabilir.